Większość z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki aromatycznej kawy, która stanowi idealny początek i przygotowuje na resztę zadań wymagających wykonania. Ale nie tylko poranek jest doskonałą porą, by cieszyć się smakiem ulubionego, aromatycznego napoju. Wybór odpowiedniego gatunku ziaren sprawi, że pyszną kawą będziemy mogli cieszyć się o każdej porze dnia i nocy.

Zalety kawy niskokofeinowej

niskokofeinowa lavazza pienaromaKawa to jeden z najbardziej lubianych przez ludzi na całym świecie napojów. Nic dziwnego – już sam niepowtarzalny aromat ziaren kawy sprawia, że czujemy przypływ pozytywnej energii. Jednak okazuje się, że nie każdy i nie o każdej porze dnia może sobie pozwolić na filiżankę pysznego płynu. Kobiety w ciąży czy osoby zmagające się z nadciśnieniem tętniczym nie mogą pozwolić sobie na kilka filiżanek tradycyjnej kawy dziennie ze względu na zawartość kofeiny. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest zakup kawy niskokofeinowej, w której zawartość tego składnika jest kilkadziesiąt razy mniejsza, nie wpływając na smak czy aromat napoju. Na przykład niskokofeinowa Lavazza Pienaroma to również doskonały wybór, jeśli chcemy cieszyć się ulubionym smakiem kawy nawet późnym wieczorem. Jeśli nie jesteśmy szczególnie wrażliwi na kofeinę, wówczas nawet kilka filiżanek takiej kawy nie spowoduje, że dokuczać nam będą problemy z zasypianiem. Kofeina usuwana jest z jeszcze zielonych ziaren kawy, przed rozpoczęciem procesu wypalania. Choć nie jest to zabieg łatwy, to jednak z całą pewnością całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia.

Filiżanka aromatycznej kawy o poranku czy kubek ulubionego gatunku podczas popołudniowego relaksu przy książce to absolutna konieczność dla większości z nas. Okazuje się jednak, że niektóre momenty w naszym życiu oraz pewne dolegliwości zdrowotne powodują, że powinniśmy ograniczyć spożywanie kofeiny. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest kawa o obniżonej zawartości tej substancji.