Codzienne spacery po terenach zielonych sprawiają, że humor staje się lepszy, a organizm mocniejszy. Należy pamiętać o tym, aby uważać na wszelkiego rodzaju owady, w tym kleszcze. Zastanawiałeś się co zrobić, jeśli kleszcz przyczepi się do Twojej skóry? Nie musisz się niczego obawiać, jest to proste i nie wiążę się z negatywnymi konsekwencjami dla zdrowia.

Gdzie usunąć oraz zbadać kleszcza?

gdzie zbadać kleszczaSytuacja, gdy taki pasożyt przyczepi się do skóry, jest zupełnie normalna. Pozostaje pytanie; gdzie zbadać kleszcza? Wystarczy, że udasz się do szpitala, gdzie zostaniesz przyjęty przez SOR. Mimo że dużo osób trafia tam z poważniejszymi problemami, Ty również możesz skorzystać z takiej pomocy. Kleszcz zostanie wyjęty za pomocą podciśnienia lub szczypiec. Pacjent nie odczuje bólu. Następnie owad trafi do próbówki, a szpitalne laboratorium zbada, czy był zainfekowany. Wbrew powszechnej opinii, choroby wywołane przez kleszcze są stosunkowo rzadkie, dlatego nie powinieneś panikować. Jeśli w szpitalu zostanie wykryta borelioza, dostaniesz szczepionkę, która zatrzyma rozwój choroby. Dodatkowo otrzymasz antybiotyk, który powinno zażywać się do pięciu dni po ugryzieniu kleszcza. Jak widać, jest to dość niewiele. W przypadku problemu z kleszczem możesz udać się do poradni lekarskich, które wyposażone są w laboratorium. W tym miejscu bezproblemowo zbadają kleszcza oraz sprawdzą jego florę bakteryjną. Całość wykonywana jest natychmiastowo, aby ewentualnie podać leki.

Wiele mitów krąży na temat kleszczy. Pamiętaj, że podejmując jakieś działania, powinieneś skorzystać z rady specjalisty. Kleszcze powinny być badane, a pacjent otrzymywać stosowną ilość szczepionki oraz antybiotyku. Jest to wymagane, ponieważ dzięki temu unikamy boreliozy. Na zbadaniu kleszcza możemy zyskać wiele zdrowia.

Kategorie: Zdrowie