Każdego dnia terapeuci mindfulness pomigają swoim pacjentom w dojściu do równowagi psychicznej, w odkryciu własnego ja. Redukcja stresu oparta na uważności to dobra i użyteczna metoda, która przyda się każdemu z nas. Została opracowana przez specjalistów pracujących na co dzień w Stanach Zjednoczonych.

Trenowanie uważności poprawia koncentrację i radość życia

mindfulness trening uważnościLudzie są coraz bardziej zestresowani. Rośnie liczba zachorowań na depresję i nerwicę. Psychiatrzy alarmują, że zaburzenia psychiczne zdarzają się w coraz młodszym wieku. Dzieci i młodzież borykają się z problemami psychicznymi, z którymi często nie potrafią sobie poradzić, a co gorsza o swoich trudnościach nie mówią nikomu. Rozwój cywilizacji oraz pośpiech i brak bliskich relacji z innymi ludźmi powodują, ze czujemy się coraz bardziej wyobcowani. Niektórzy są przytłoczeni codziennymi obowiązkami. Przewlekły stres negatywnie odbija się na zdrowiu fizycznym i psychice. Czy świadome kierowanie swojej uwagi na chwilę obecną pomoże nam w walce ze stresem? Jak najbardziej, potrzeba jedynie w tym zakresie regularnych ćwiczeń. Na początek warto znaleźć w swoim miejscu zamieszkania warsztat mindfulness trening uważności i przekonać się na własnej skórze, że ta metoda naprawdę działa. Pomogą nam doświadczeni terapeuci. Początki mogą się okazać niezwykle trudne, gdyś podczas praktyki uważności mogą do nas docierać wszystkie nieprzyjemne myśli, które dotąd wypieraliśmy.

Z wyjątkowego programu terapeutycznego opartego na treningu uważności można skorzystać w różnych miejscach. Warsztaty terapeutyczne organizowane są w szpitalach, poradniach i ośrodkach medytacji. Z tego typu szkoleń korzystają również doradcy do spraw rozwoju osobistego. Mindfulness to bez wątpienia skuteczna forma terapii.