Na rehabilitację w oddziale stacjonarnym mogą liczyć tylko ci pacjenci, którzy wymagają całodobowej opieki. W takich oddziałach wykonuje się minimalnie 5 zabiegów w ciągu dnia, przez 6 dni w tygodniu. Długość takiej rehabilitacji to od 3 do 6 tygodni. Warto wspomnieć o konkretnych rodzajach rehabilitacji, z których można skorzystać.

Rehabilitacja w neuralgiach i neuropatiach

rehabilitacja w Krakowie po kontuzjiOczywiście na taką rehabilitację może odesłać tylko lekarz specjalista. Przykładowo: na rehabilitację neurologiczną odsyła specjalista neurolog itd. Ten typ rehabilitacji sprawdza się bardzo dobrze w przypadku urazów neurologicznych. Zdarzają się również urazy neurochirurgiczne oraz urazowo-ortopedyczne, które też wymagają rehabilitacji neurologicznej. W przypadku intensywnej terapii czy urazów wewnętrznych również czasem konieczne jest zastosowanie neurologicznej rehabilitacji w ośrodku. Na pewno taka rehabilitacja w Krakowie po kontuzji jest bardzo pomocna i szybko zacznie przynosić określone rezultaty. Zabiegi w przypadku rehabilitacji neurologicznej trwają zazwyczaj od 3 do 6 tygodni. Wszelkie zaburzenia neurologiczne nie są łatwe w rehabilitacji. Na takie zabiegi kierowani są bardzo często pacjenci, którzy cierpią np. z powodu neuralgii. Jest to ból, który może dotyczyć różnych części ciała, ale najczęściej związany jest z kręgosłupem. W przypadku wady postawy kręgi uciskają na zakończenia nerwowe i powodują ból w różnych miejscach.

Neuralgia może dotyczyć np. klatki piersiowej, bo tam odchodzą zakończenia nerwowe z części piersiowej kręgosłupa. Do tego dochodzą jeszcze różnego rodzaju neuropatie, uszkodzenia nerwów w wyniku kontuzji itd. Na szczęście nowoczesne i zaawansowane metody pozwalają na przeprowadzenie skutecznej rehabilitacji w wyżej wymienionych przypadkach. Potrzeba jednak zaangażowania i cierpliwości.

Kategorie: Zdrowie