Otwarcie mojej najnowszej restauracji w Gdańsku miało być wielkim wydarzeniem. Prawie wszystko było już przygotowane – menu, zgoda sanepidu oraz kuchnia już były na wykończeniu – jednak zostałam całkowicie z tyłu jeżeli chodzi o wystrój tego miejsca. Wiedziałam, że potrzebuję czegoś wyjątkowego, jednak nie wiedziałam za bardzo czego…

Projektant wnętrz – fachowiec

fachowe projektowanie wnętrz restauracjiByłam zbyt zajęta resztą spraw by dodatkowo zaprzątać sobie głowę wymyślaniem wyjątkowego wystroju. Dlatego postanowiłam wynająć fachowca, który podejmie się wykonania wnętrza mojej restauracji. Bez trudu znalazłam odpowiednią osobę do tego zadania. Na następny dzień udało mi się spotkać z Piotrem – czyli ze wspomnianym fachowcem – w celu omówienia strategii. Piotr był znanym i szanowanym w Gdańsku specem od aranżacji wnętrz, który ozdobił wnętrze niejednego lokalu w tym mieście – można by rzec, że fachowe projektowanie wnętrz restauracji to jego konik. Powiedział, że skoro zdobyłam miejsce na jednej z zabytkowych ulic, to taki wystrój powinnam wybrać – tradycyjny, nawołujący do osiemnastego wieku. Wspólnie wybraliśmy cegłę jako motyw przewodni, do tego fototapety przedstawiające sceny miejskie sprzed dwóch wieków oddzielone czarnymi, metalowymi kratami które nadawały iluzję oddzielenia od obrazu. Piotr dodał też do projektu ciężkie, drewniane filary i listwy o tym samym kolorze. Do tego dobraliśmy stoły i krzesła oraz drewniany bar, który od dołu pokryty był płytkami ceglanymi.

Całość prezentowała się niesamowicie – restauracja wyglądała jak stara manufaktura, jednak fototapety nadawały temu miejscu życia. Nie było to ciemne pomieszczenie, wręcz przeciwnie – dzięki mocnym lampom udało się je rozświetlić i sprawić, że aż chciało się we wnętrzu zostać na dłużej.