Bardzo często niestety się zdarza, że ludzie jeżdżą zbyt szybko drogami na których powinni zwolnić i jechać dużo wolniej. Szczególnie w miejscach gdzie jest dużo dzieci, czyli koło szkół i przedszkoli. Również na osiedlach powinno się jeździć dużo wolniej aby móc zachować ostrożność. 

Zalety progów zwalniających

progi zwalniająceW miejscach gdzie jest wzmożony ruch dzieci muszą być zachowane środki ostrożności, na przykład barierki koło chodnika na wprost wyjścia z placu szkoły. Również bardzo często są spotykane progi zwalniające. Mają one za zadanie sprawić, że kierowca pojazdu zwolni. Progi zwalniające są elementem wypukłym na drodze, które ma za zadanie spowolnić ruch na jezdni. Szybkie przejechanie przez prób może spowodować, że koła w samochodzie zostaną podbite co sprawi, że kierowca poczuje dyskomfort jak i pasażerowie. Dodatkowo jeśli przejeżdżamy przez próg z dużą prędkością możemy uszkodzić zawieszenie naszego samochodu. Progi zwalniające występujące na drogach są różnorodne. Może być w postaci kilku elementów gumowych, które nie są ze sobą połączone. Może być również zwykły gumowy prosty próg zwalniający. Obecnie również są popularne progi z kostki betonowej, które są w postaci przejścia dla pieszych. Gwarantuje to zawsze zwolnienie przed przejściem pojazdu. Wówczas jest zwiększony poziom bezpieczeństwa pieszych. Progi są bardzo ważnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo podczas ruchu drogowego występującym na drogach.

Obecnie bardzo często spotyka się progi typu zwalniające na drogach. Są one montowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa przede wszystkim pieszym. Oczywiście przed każdym progiem w odpowiedniej odległości jest znak informujący o występowaniu takiego progu i nakazujący jazdę maksymalnie z dwadzieścia kilometrów na godzinę.

Kategorie: Budownictwo