Jazda samochodem nie należy do najprostszych zadań, bo poza umiejętnościami wymagają dużego skupienia na drodze i przewidywania przyszłych ruchów innych kierowców. Oczywiście po samym kursie nie można zdobyć doświadczenia, bo je zdobędziemy z czasem. 

Umiejętności potrzebne na egzaminach prawa jazdy

prawo jazdy b krakówKażdy kierowca kiedyś uczy się jeździć i nie dla każdego jest to bułka z masłem. Pierwsze kroki za kierownicą stawiamy w towarzystwie instruktora, który jest naszym nauczycielem. Jeżeli chcemy zrobić prawo jazdy B Kraków jest miastem idealnym. To tutaj najwięcej kierowców zdaje egzamin już za pierwszym razem. Najwięcej osób robi prawo jazdy kategorii B, gdyż dotyczy ona uprawnień do prowadzenia samochodu osobowego, którym jeździ około dziewięćdziesiąt procent społeczeństwa. Idąc na kurs prawa jazdy, musimy się liczyć, że potrwa on trochę czasu  bo musimy zaliczyć aż trzydzieści godzin jazd i teorię. Aby zaliczyć egzamin musimy płynnie prowadzić samochód i potrafić się odnaleźć w codziennych sytuacjach drogowych. Na kursie instruktor nauczy nas właściwego używania sprzęgła i automatycznego zmieniania biegów w trakcie jazdy. Na placu manewrowym poznamy jazdę po łuku i nauczymy się startować spod górki z zaciągniętego hamulca ręcznego. Nie obejdzie się też bez parkowania, które stwarza kursantom szczególnie dużo problemów. Im więcej czasu spędzimy za kierownica, tym lepiej dla nas, bo więcej się nauczymy. Egzamin za pierwszym razem zdają tylko najlepsi, którzy są doskonale przygotowani. 

Po zakończonym kursie możemy dokupić dodatkowe godziny jeżeli nie czujemy sie zbyt pewnie przed egzaminem. Prawo jazdy kategorii B kosztuje około półtora tysiąca złotych, w ramach którego mamy zapewnioną cześć praktyczną, teoretyczną i materiały do nauki. 

Kategorie: Motoryzacja