Jakiś czas temu znajomy zaproponował mi wyjście do escape roomu. Początkowo była bardzo zdziwiona taką propozycją. Jeszcze do nie dawna nie miałam zielonego pojęcia o escape roomach. Byłam jednak zaciekawiona, na czym polega ta forma rozrywki. Przystałam na propozycję kolegi. Wizyta w escape roomie była bardzo udana.

Niezapomniana zabawa w krakowskim escape roomie

escape room krakówW Krakowie mieszkam już od ponad roku. Przyjechałam tutaj na studia. Wynajmują pokój w mieszkaniu studenckim. Kraków bardzo mi się podoba. Uważam, ze to piękne miasto, w którym nie brakuje atrakcji dla studentów. Weekendy to dobry czas na imprezowanie ze znajomymi. W mieście znajdują się liczne puby, lokale z muzyką i tańcami oraz galerie handlowe. Właściwie w każdy weekend organizowane są jakieś eventy. Ostatnio znajomy ze studiów zaproponował mi wspólne wyjście do escape roomu. Niezorientowanym szybko wyjaśniam, że escape room to tak zwany pokój zagadek. Jest gra, która polega na pokonywaniu kolejnych etapów. Trzeba rozwiązywać zagadki, żeby przejść do następnego pokoju. Uczestnicy zabawy zazwyczaj mają określony czas na rozwiązanie wszystkich zagadek. W większości polskich miast znajduje się jakiś escape room Kraków jest własnie jednym z takich miast. Znajduje się tutaj co najmniej kilka escape roomów. Jest to bez wątpienia coraz popularniejsza forma rozrywki. Spotkanie ze znajomymi w krakowskim escape roomie udało się znakomicie. Rozwiązywanie zagadek pochłonęło nas do tego stopnia, że nie wiadomo, kiedy mięła godzina.

Pójście ze znajomymi do pokoju zagadek było przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy. Przez blisko godzinę rozwiązywaliśmy rozmaite zagadki. Każdy pokój zagadek przedstawiał inną historię. Musieliśmy na przykład znaleźć pasujący klucz do drzwi, żeby przejść do następnego pokoju.

Kategorie: Rozrywka