Wakacje, spędzone na jachcie, to niezapomniane przeżycia i wspomnienia. Dużą zaletą takiego sposobu przemieszczania się jest dokładne zwiedzanie linii brzegowej kraju, możliwość zobaczenia jej od strony wody. Decydując się na zakup własnego jachtu żaglowego czy motorowego, należy wyposażyć go w niezbędne akcesoria.

Podstawowy sprzęt i akcesoria jachtów

wyposażenie jachtówWnętrze motorówek może niektórych zaskakiwać swoją przestronnością i pojemnością. Nawet niewielkie z pozoru łodzie mają pod pokładem w pełni wyposażoną kuchnię, jadalnię, łazienkę i sypialnię. Kuchnia z pełną zastawą i palnikiem, komfortowej wielkości prysznic oraz sypialnie z wygodnymi łóżkami to podstawy pływającej maszyny. Oprócz tych oczywistych rzeczy, wyposażenie jachtów ma o wiele więcej osprzętów, by rejs okazał się bezpieczny i owocny. Przede wszystkim, na każdym pojeździe, poruszającym się po wodzie, prawo nakazuje posiadanie kamizelek ratunkowych. Dodatkiem może być ponton, który sam rozkłada się i napompowuje powietrzem w kryzysowych sytuacjach. Sprawa gaśnic jest podobna, jak w samochodach; na pokładzie powinna być przynajmniej jedna. Wszystko jednak zależy od powierzchni jachtu; przy większych gabarytach, sprzętu ratunkowego powinno być proporcjonalnie więcej, ponieważ więcej ludzi korzysta z rejsu. Z technicznego wyposażenia, każdy jacht ma urządzenia nawigacyjne i bezprzewodowe odbiorniki.

Gwarantuje to bezpieczeństwo załogi nawet w sytuacjach niebezpiecznych warunków pogodowych i braku łączności. Jachty mogą być samowystarczalne; motorowe potrzebują jedynie paliwa, ale żaglowe, do rejsu potrzebują jedynie wiatru i dobrych uwarunkowań atmosferycznych. Pełne wyposażenie jachtu to podstawa podróży drogą wodną; niezbędne narzędzia sterujące umożliwiają prowadzenie podróży.