Nagrzewnica elektryczna jest urządzeniem służącym do skutecznego ogrzewania dużych obiektów, w przypadku których tradycyjne grzejniki są mało wydajne. Spotkać możemy się z nią bardzo często w magazynach czy sklepach. Nie wytwarzają one spalin co sprawia, że są w pełni bezpieczne podczas użytkowania.

Zastosowanie nagrzewnicy elektrycznej

nagrzewnica elektrycznaW przypadku kiedy nagrzewnia elektryczna montowana jest na stałe, zwykle instalowana jest ona na ścianach, w taki sposób, aby do minimum ograniczyć straty ciepła wynikające z dużych odległości na jakie ma zostać przekazane ogrzane powietrze. Sama praca nagrzewnicy opiera się na działaniu grzałki oraz wentylatora. Zadaniem grzałki jest ogrzanie przelatującego przez nią strumienia powietrza, który następnie kierowany jest przez wentylator. Nagrzewnica może zostać bez najmniejszych problemów zastosowana w zamkniętych pomieszczeniach, które nie posiadają wentylacji. Ich niewątpliwą zaletą jest brak wytwarzania spalin, które pojawiają się w nagrzewnicach gazowych bądź olejowych. Podczas pracy nie zużywają tlenu co sprawia, że mogą zostać wykorzystane również w pomieszczeniach o wysokim stopniu wilgotności. Nagrzewnice pozwalają na szybkie odczucie ciepła w pomieszczeniu tuż po jej włączeniu. Należy jednak liczyć się z tym, że równie szybko po ich wyłączeniu temperatura powietrza spada. Urządzenia te przyjmują niewielkie rozmiary, nie ma zatem najmniejszych problemów z ich instalacja oraz odnalezieniem na nie miejsca. Niewątpliwym ich minusem są jednak wysokie koszty eksploatowania, co wynika z faktu, że wymagają stałego zasilania energią elektryczną.

Mimo, że nagrzewnice elektryczne mogą zostać na stałe zamontowane w pomieszczeniu, dużo częściej wykorzystywane są one jako urządzenia dogrzewające. Jeśli zdecydujemy się na nagrzewnicę o dużej mocy, w ten sposób możemy ogrzać nawet powierzchnię magazynową.

Kategorie: Przemysł