Jestem posiadaczką cery suchej, a więc znalezienie dobrego podkładu od zawsze było dla mnie niełatwym zadaniem. Skóra, która ma tendencję do przesuszania się często źle wygląda jeżeli nałożymy na nią podkład albo krem koloryzujący. W moim przypadku najtrudniejszym miejscem do nakładania podkładu jest zdecydowanie nos.

Podkład dopasowany do skóry wygląda najlepiej

podkłady dopasowujące się do skóryMam w domu naprawdę sporo podkładów, ale tak naprawdę tylko kilka z nich używam. Są to podkłady dopasowujące się do skóry, które sprawiają, że moja cera wygląda świeżo i promiennie. Podkłady, które dopasowują się do skóry najłatwiej znaleźć wśród marek z wyższej półki, ale mam też jeden podkład tego typu, który kupiłam w osiedlowej drogerii. Mówiąc o podkładach, które dopasowują się do skóry mam na myśli takie produkty, które wyglądają jak druga skóra i nie widać dzięki nim, że ma się mocny makijaż twarzy. Aby podkład był dopasowany do twarzy bardzo ważna jest jego formuła – powinna być dość lekka i nie zapychać porów. Bardzo ważne jest też to żeby dobrać odpowiedni odcień podkładu do cery. Pamiętając oczywiście, że kolor pokładu dobieramy do odcienia skóry na całym ciele, a nie na twarzy, która lubi być np. jaśniejsza, albo, tak jak w moim przypadku, lekko zbyt różowa w stosunku do reszty ciała. Moja cera lubi podkłady płynne, a więc takich zawsze staram się szukać w sklepach.

Myślę, że tak naprawdę każdy dobry podkład powinien dobrze dopasowywać się do skóry. Efekt maski zupełnie mi się nie podoba i uważam, że da się znaleźć podkłady, które mają mocne krycie, ale wtapiają się w skórę na tyle, że wyglądają one naturalnie. Podkład, który odcina się od skóry, w szczególności w okolicy szyi wygląda źle, a więc zawsze poszukuję podkładów, które ładnie dopasowują się do cery.

Kategorie: Zdrowie