leasing aut używanych

Leasing aut używanych

Wielu przedsiębiorców się zastanawia, czy opłaca się korzystać z samochodów w ramach leasingu, ponieważ w obecnych czasach jest to coraz popularniejsze rozwiązanie. Ponadto korzyści płynące z takiej usługi są naprawdę znaczące.

Jakie są zasady leasingu samochodowego?

leasing aut używanychKupując nowy samochód do firmy, wciągamy go na listę środków trwałych, a fakturę zakupu zaliczamy do kosztów działalności. Taka transakcja daje jednorazowe korzyści podatkowe w miesiącu dokonania zakupu. Jednakże wybierając usługę leasingową, zapewniamy sobie stałe, miesięczne koszty, które dają znacznie więcej korzyści. Przede wszystkim, usługa leasingu daje możliwość korzystania z pojazdu w dowolnym zakresie bez konieczności jego kupowania, co stanowi ciekawe rozwiązanie. Na rynku znajdziemy wiele firm leasingowych, które oferują nowe lub używane samochody, specjalistyczne maszyny czy też urządzenia. Jeżeli interesuje nas leasing samochodów używanych Wielkopolska jest województwem, w którym znajdziemy kilka firm z tej branży. Używane pojazdy są w bardzo dobrym stanie, a do tego są znacznie tańsze niż nowe, dlatego też nie brakuje chętnych do takiego rozwiązania. Na rynku są dostępne dwa rodzaju leasingu: operacyjny i finansowych, które oferują nieco inne warunki umowy i korzystania z pojazdu. Dodatkowo, ciekawą opcją jest możliwość wykupienia pojazdu po zakończeniu umowy, choć oczywiście nie jest to konieczne. Wartość takiego pojazdu jest bardzo niska, dlatego też wielu przedsiębiorców się na to decyduje.

Jeżeli chodzi o leasing, warto zaznaczyć, że jego przedmiotem może być wiele rzeczy, dlatego też jest on tak atrakcyjny. Jedyne co jest konieczne, to posiadanie firmy i uzyskanie zdolności leasingowej, na którą ma wpływ dotychczasowe zadłużenie firmy czy wielkość sprzedaży.