W sklepach z zabawkami znajdziemy przeważnie przytulanki klocki do budowanie różnych konstrukcji, wózki dla lalek czy puzzle. W lepiej zaopatrzonych sklepach, znajdziemy także nowoczesne pojazdy zasilane elektrycznie, w których dzieci mogą jeździć.

Od jakiego wieku są samochody akumulatorowe?

autka akumulatorowe dla dzieciKupując zabawki dla swojego dziecka, trzeba uwzględniać jego wiek, ale przede wszystkim warto zwracać uwagę na jakość jej wykonania. Na rynku jest mnóstwo zabawek, które są słabej jakości i nie warto ich kupować, gdyż nie posiadają odpowiednich certyfikatów. W kategorii elektrycznych zabawek, najlepsze są autka akumulatorowe dla dzieci, które mogą być użytkowane już od dwunastego miesiąca życia, choć pod kontrolą rodzica. Takie pojazdy podobają się wszystkim dzieciom, bo wyglądają identycznie jak prawdziwe pojazdy, więc nic dziwnego, że maluchy tak chętnie do nich wsiadają. Dzięki wydajnym akumulatorom i mocnym silnikom, samochody mogą pokonać dystans nawet kilku kilometrów bez konieczności ładowania. Maksymalną prędkość jaką może osiągnąć samochód, to trzy – cztery kilometry na godzinę. W sprzedaży dostępne są pojazdy elektryczne w wersji samochodów osobowych typu sedan o niskim zawieszeniu i autka terenowe z dużymi i szerokimi oponami. Kierowanie takim pojazdem jest bardzo proste, gdyż dziecko musi opanować kierownicę i pedał gazu. Hamulec włącza się automatycznie gdy maluch zdejmie stopę z pedału gazu. Ponadto pojazdy akumulatorowe są wyposażone w klakson boczne lusterka i przednie oraz tylne światła ledowe.

Jazda takim samochodem z pewnością dostarczy dziecku wielu niesamowitych wrażeń i istnieje duże prawdopodobieństwo, że stanie się on ulubioną zabawką. Pojazdem można jeździć w parku po alejkach, po chodniku, albo w przydomowym ogrodzie.

Kategorie: Dzieci