Małe mieszkanie ma swoje ogromne zalety, ale również posiada i wady, które zaczynają się uwidaczniać w sytuacjach, kiedy planujemy zakupić nowe meble do mieszkania. Trudno jest bowiem zmieścić wszystko co niezbędne dysponując naprawdę małą powierzchnią.

Idealna kuchnia w mojej kawalerce

kuchnie na wymiar gorzów wielkopolskiZawsze marzyłam o kawalerce i pewnego dnia wreszcie to marzenie spełniłam. Wychowałam się w ogromnym i przestrzennym domu rodzinnym, który może i prezentował się okazale, ale mnóstwo czasu pochłaniało sprzątanie go i dbanie o jego dobry stan. Zresztą nie tylko czasu, ale i niestety pieniędzy. Wobec tego, kiedy tylko zakupiłam swoją kawalerkę chciałam czym prędzej ją urządzić i się przeprowadzić. W tym miejscu napotkałam pierwszy i poważny problem, ponieważ w mieszkaniu posiadałam raczej aneks kuchenny, aniżeli pełnowymiarową kuchnię i z początku zupełnie nie miałam pojęcia, jak sobie z tym poradzić. Jak ją umeblować w taki sposób, aby zawierała wszystko co niezbędne. Zaczęłam szukać inspiracji w internecie i tak trafiłam na kuchnie na wymiar Gorzów Wielkopolski najwyraźniej posiadał sklepy meblowe w których można było zamówić meble doskonale dopasowane do powierzchni. Zmierzyłam zatem swoją malutką kuchnię wszerz i wzdłuż, zrobiłam jej zdjęcia i wybrałam się do sklepu w celu dopasowania idealnych mebli. W sklepie spotkałam się z ogromną pomocą ze strony pracowników, którzy pokazali mi przepiękne meble doskonale wpasowujące się w wystrój mojej kawalerki i oczywiście były to meble, które miały zostać zrobione na wymiar.

Początkowo bałam się składania mebli, ale razem z przyjaciółką poradziłyśmy sobie z tym bez problemu. Samodzielnie wstawiłyśmy meble oraz zawiesiłyśmy szafki nad kuchenką i wówczas dopiero można było podziwiać wspaniały efekt końcowy. Meble były idealnie wpasowane, co do milimetra, ale też swoim „lekkim” wyglądem nadawały wrażenia nieco większej przestrzeni, co niezwykle mi się spodobało.