Dorośli nie raz nie zdają sobie sprawy z tego, ile w młodym człowieku znajduje się uczuć, niekiedy negatywnych, które mogą przyczynić się do ogromnych problemów emocjonalnych, a nawet ciągnąć za sobą skutki fizyczne. Lekarze psychiatrzy twierdzą zgodnie – coraz więcej dzieci trafia pod ich opiekę, a chorób, z którymi walczą jest cała masa.

Jakimi chorobami zajmuje się psychiatra dziecięcy?

lekarze psychiatrzy dla dzieci warszawaWspółczesne życie nie jest proste, wymogi społeczeństwa, nacisk ze strony rodziców, a także samotność i cyfryzacja sprawiły, że dzieci są coraz mniej odporne psychicznie i nie umieją sobie radzić w życiu. Lekarze psychiatrzy dla dzieci Warszawa borykają się z leczeniem różnych zaburzeń psychicznych. Są odpowiedzialni za to, żeby skutecznie i szybko wróciły do społeczeństwa i zdrowia. Lekarze psychiatrzy twierdzą zgodnie, że najczęstszymi chorobami są zaburzenia lękowe w tym fobie. Bardzo popularna okazuje się być fobia szkolna związana ze stresem. Oprócz tego, istotnym problemem są zaburzenia odżywiania. Nie od dziś wiadomo, że anoreksja bądź tez bulimia są przyczyną wyczerpania organizmu i mogą doprowadzić do najgorszego. Co trzecie dziecko, które jest pod opieką lekarzy psychiatrów ma większą lub mniejszą depresję – bardzo poważną chorobę psychiczną. Nierzadko zdarzają się dwubiegunówki, zaburzenia rozwojowe czy ADHD. Bardzo ważne jest leczenie agresji. Psychiatrzy uznają, że oprócz leczenia farmakologicznego istotne jest również wsparcie psychiczne nie tylko ze strony psychologów, ale i również rodziców oraz najbliżej rodziny i otoczenia szkolnego.

Sądząc po powyższej wypowiedzi, wiele dzieci jest nieszczęśliwych z powodu zaburzeń i chorób psychicznych. Na szczęście współczesna medycyna jest na tyle dobrze rozwinięta, że wspomaga w walczeniu z tymi chorobami, a lekarze psychiatrzy są naprawdę bardzo dobrze wyspecjalizowani.

Kategorie: Zdrowie