Drukarki atramentowe są obecnie najbardziej powszechne w użytku i to nie tylko w domach, ale również w biurach, firmach czy instytucjach. Do ich zakupu skłania nas cena urządzenia, jednak podczas zakupu należy również zwracać uwagę na materiały eksploatacyjne czyli tusze.

Typy tuszy do drukarek atramentowych

tusze do drukarek sklep katowiceDrukarki atramentowe wykorzystują tusze, czyli pojemniczki wypełnione atramentem z odpowiednim wyposażeniem elektronicznym, którego zadaniem jest podawanie tuszu do głowicy naszej drukarki. Po zużyciu takiego tuszu należy go wymienić na nowy, albo napełnić atramentem. Jednak tutaj pojawia się pytanie: co wybrać, żeby jakość wydruku jak i wydajność pojemników była dla nas zadowalająca? Tusze do drukarek sklep Katowice można podzielić na dwa typy: pigmentowe oraz barwnikowe. Te pierwsze pozwalają na wydruk o ostrych konturach. Ten typ tuszu pozwala na drukowanie zarówno tekstu jak i grafiki bez względu na to jakiej jakości jest papier używany do drukowania, dlatego najczęściej wykorzystywane są do drukowania wizytówek czy dyplomów. Z kolei drugi typ tuszy wymaga papieru wysokiej jakości a ich największą zaletą jest łatwość mieszania ze sobą kolorów. Jednak to jaki tusz będziemy musieli kupować zależy od tego jaki model urządzenia kupimy, dlatego przed zakupem warto się tego dowiedzieć. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości to lepiej kupić drukarkę wykorzystującą tusze pigmentowe, jeśli z kolei potrzebujemy drukarki na co dzień, aby wydrukować jakieś dokumenty lub notatki to wystarczy nam urządzenie wykorzystujące tusze barwnikowe.

Porównując oryginalne tusze z zamiennikami czy możliwością ich ponownego napełnienia to druga i trzecia opcja jest o wiele tańsza w porównaniu z pierwszą. Należy jednak pamiętać o tym, że producenci chronią się przed używaniem innych tuszy nić oryginalne.