Wielu czytelników mojej strony internetowej prosiło mnie o przeprowadzenie prostego testu dotyczącego jednego z najczęściej zamawianych produktów. Każdego interesowało, czy da się w jakiś sposób sprawdzić, czy dane zbiorniki są szczelne, czy też nie są.

Weryfikacja szczelności zbiorników na paliwo

szczelny zbiornik do transportu paliwaPrzeprowadzenie tego testu nie było proste, ale na szczęście mi się udało. Przede wszystkim potrzebowałem czasu – prawda jest taka, że świeżo po zakupie każdy jeden zbiornik będzie szczelny. Problemy mogą się ewentualnie pojawić w przyszłości – zwłaszcza, jeśli dany zbiornik zamierzamy użytkować przez kilka lat z rzędu. Uznałem, że dokładnie tak powinien wyglądać ten test, ponieważ jednak nie mam do dyspozycji kilku lat, spróbuję to jakoś przyśpieszyć. Kupiłem każdy szczelny zbiornik do transportu paliwa jaki znalazłem w internecie – w sumie było ich pięć, po jednym od każdego producenta. Spodziewałem się, że wyłonienie zwycięzcy nie będzie trudne. Napełniłem zbiorniki cieczą i zimą wystawiłem na mróz. Latem z kolei w największe słońce stawiałem je na otwartej przestrzeni. Zrzuciłem je z lokalnej górki oraz jeździłem z nimi po wybojach ciężarówką. Efekty szczerze mnie zdziwiły – każdy jeden zbiornik przetrwał wszystkie moje próby. Przyznam, że po tym wszystkim po prostu nie miałem już pomysłów na kolejne testy. Jeśli wpadnę na coś nowego, z całą pewnością postaram się to przetestować. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że na rynku są tylko i wyłącznie szczelne i wytrzymałe zbiorniki.

Po dłuższym zastanowieniu muszę przyznać, że jest to całkiem realne rozwiązanie tego zagadnienia. W końcu jakby nie patrzeć technologia idzie do przodu – być może produkcja zbiorników jest już na tak wysokim poziomie, że każdy z nich jest odporny na wszystkie złe warunki pogodowe i trudności podczas transportu?

Kategorie: Przemysł