Ocieplanie budynków jak i poddaszy metodą natrysku zyskuje coraz większą ilość zwolenników a także wypiera dotychczasowe sposoby izolacji termicznej takie jak wełna mineralna czy styropian. Spowodowane jest to tym, że pianka poliuretanowa ma znacznie lepsze parametry.

Izolacja poddasza metodą natryskową

Podstawową zaletąizolacja poddasza pianką zastosowania pianki poliuretanowej jest do 50% oszczędności związanych z kosztami energii, ponieważ znacznie podwyższa ona sprawność energetyczną a co za tym idzie zmniejszają się nasze rachunki za ogrzewanie. Poza tym dzięki piance PUR ograniczamy straty ciepła w zimie a także chronimy swój dom przed przegrzaniem latem. Kolejny atutem pianki jest stu procentowa szczelność a to znaczy, że nie powstają tak zwane mostki termiczne tak jak w przypadku zastosowania wełny mineralnej. Pianka uszczelnia wszystkie szpary, szczeliny a także pęknięcia, umożliwia również dyfuzję pary wodnej z pomieszczenia dając efekt „oddychania” pomieszczenia. Izolacja poddasza pianką zapewnia barierę zarówno dla zarodników pleśni jak i bakterii i szkodników. Zaletą izolacji natryskowej jest również to, że jest ona nieszkodliwa dla środowiska oraz otoczenia a także odporna na mróz, zbutwienie i gnicie. Dzięki piance poliuretanowej możemy także wyciszyć budynek. Wykonanie tego typu izolacji warto jednak zlecić profesjonalnej firmie, która posiada odpowiedni sprzęt. Wykonanie izolacji natryskowej jest bardzo proste i szybkie, w ciągu dnia można wykonać do 300m2 izolacji.

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową stanowią dodatkowe zabezpieczenie utrudniające rozprzestrzenianie się ognia zewnętrznego, ponieważ pianka jest materiałem samo gasnącym. Podczas jej spalania tworzy się warstwa, która nie dopuszcza ognia głębiej. Poza tym pianka jako materiał izolacyjny jest bardzo trwała, co oznacza, że się nie utlenia ani nie opada przez cały okres „życia budynku”.

Kategorie: Budownictwo