Sklepy medyczne są głównymi miejscami, gdzie można zakupić sprzęt dla inwalidów, ale nie tylko. Kupimy tu wszystkie produkty i artykuły, które są wykorzystywane w leczeniu, rehabilitacji czy świadczeniu pomocy innym osobom.

Jakie są rodzaje wózków inwalidzkich?

wózki inwalidzkie sklep onlineOsoby, które mają problemy w samodzielnym poruszaniu się, mogą korzystać z pomocy balkonika, laski czy nawet wózka, który głównie jest przeznaczony dla osób sparaliżowanych. W sprzedaży dostaniemy kilka rodzajów wózków, spośród których mogą wybierać inwalidzi. Przede wszystkim wózki inwalidzkie sklep online zaoferuje nam w najlepszej cenie. Przeważnie inwalidzi wybierają modele aktywne, czyli ręczne, gdyż są najtańsze. Można nimi się poruszać w mieszkaniu, jeżeli jest odpowiednio dostosowane oraz po mieście. Jednak chcąc jechać w odległe od domu miejsce, podróż na nim może być dość ciężka, a czasem nawet niemożliwa. W takiej sytuacji lepiej się sprawdzą wózki elektryczne, które nie wymagają używania siły, aby się rozpędzić. Mają wbudowane akumulatory pozwalające na pokonanie dystansu nawet czterdziestu kilometrów bez konieczności ładowania. W sklepach internetowych poza wózkami dla inwalidów, znajdziemy również skutery elektryczne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na aktywnym wózku można jechać z prędkością około dwóch kilometrów na godzinę, elektryczny może jechać nawet sześć kilometrów na godzinę, a skuter inwalidzki rozpędza się do prędkości piętnastu kilometrów na godzinę. Mają różne parametry i zróżnicowane ceny.

Zakup wózka inwalidzkiego może być sporym wydatkiem, jeżeli zależy nam na nowoczesnym sprzęcie. Takie mogą kosztować nawet pięć – siedem tysięcy złotych. Jednak należy pamiętać, że każdy inwalida może się ubiegać o dofinansowanie na jego zakup.

Kategorie: Zdrowie