Dobry rowerek biegowy

Chyba nie ma dziecka, które nie lubi biegać, skakać i jeździć na rowerze. Domeną dzieci jest ruch więc trzeba im go dostarczać jak najwięcej. Od momentu kiedy dziecko postawi pierwszy krok, nie będzie można go już zatrzymać. 

Ile kosztuje rowerek biegowy?

rowerki biegowe dla dzieciZanim dziecko nauczy się jeździć na klasycznym dwukołowym rowerze, to sporo czasu minie. Najpierw musi się nauczyć dobrze chodzić i biegać, aby móc zacząć przygodę z rowerami. Najpierw rodzice kupują swoim pociechom rowerki biegowe dla dzieci, na których dzieci oddychają się nóżkami i uczą utrzymywać równowagę. To ważna umiejętność, która jest niezbędna w dalszej jeździe. Rowerki biegowe nie posiadają pedałów, ani łańcucha, gdyż dziecko, które siedzi na siodełko odpycha się od podłoża lekko ugiętymi w kolanach nogami. W taki sposób ma całkowitą kontrolę nad rowerkiem. Może na nim jeździć w domu, na podwórku, albo na spacerze po alejkach. Dla najmłodszych dzieci, rowerki są wykonane z drewna, lub z plastiku i są one nazywane popularnymi jeździkami. Dla starszych dzieci rowerki są wykonane z lekkiego aluminium i poza tym, że nie mają przerzutek, pedałów, łańcucha i hamulców, to wyglądają identycznie jak prawdziwy rower dla dorosłej osoby. W razie potrzeby możemy dziecko asekurować w trakcie jazdy trzymając za drążek przymocowany za plecami dziecka. W momencie jak nauczy się dobrze odpychać nóżkami, to nie będziemy mogli go zatrzymać. Rowerki biegowe świetnie wpływają na kondycję dzieci, bo ćwiczą sobie w ten sposób mięśnie nóżek.

Rowerki dla najmłodszych sprawiają im niesamowicie dużo frajdy i są doskonałe dla ich koordynacji ruchowej. Możemy je kupić każdym sklepie rowerowym, albo z artykułami dla dzieci. Dostępne są modele w różnej wielkości w zależności od wzrostu dziecka. 

Zamknij