Problemy zdrowotne dotykają każdego z nas. Może się zdarzyć, że w wyniku wypadku, lub urazu psychicznego, będziemy zmuszeni do korzystania z cewnika foleya. Urządzenie tego typu pozwoli nam w ograniczony sposób wykonywać swoje obowiązki zawodowe, bez ryzyka nieutrzymania moczu w miejscu publicznym. Przykra przypadłość, jaką jest nietrzymanie moczu, może dopaść każdego. Należy tylko wiedzieć, jak sobie z nią radzić.

Dobry zbiornik do cewnika foleya to podstawa

cewnik foleyaTo przykre, gdy nasze ciało przestaje podlegać naszej kontroli, nawet częściowo. Nietrzymanie moczy dotyka niestety wiele osób, które uległy wypadkowi, lub mają problemy natury emocjonalnej. Jak sobie z nim radzić? Dobrym rozwiązaniem jest cewnik foleya. Tego typu cewnik, pozwala na oddawanie moczu, bez konsekwencji pod postacią zmoczenia spodni. Cewnik kieruje mocz do specjalnego zbiornika, który zamocowany jest na nodze. Zbiorniki są wytrzymałe, więc ryzyko jego przebicia jest minimalne. Warto jednak zachować ostrożność, nie należy też zabierać cewnika do ciężkiej pracy fizycznej. Zbiornik do cewnika foleya, może mieć dość dużą pojemność, należy jednak pamiętać o jego regularnym opróżnianiu, inaczej stanie się ciężki, a później skończy się w nim miejsce. Nie wolno do tego dopuścić. Cewnik foleya jest dość wygodny, ludzie z zewnątrz prawdopodobnie nic nie zauważą, gdyż można ukryć go pod ubraniem. Dobrze jest zaopatrzyć się w taki sprzęt, jeżeli mamy problemy z nietrzymaniem moczu.

Nawet jeżeli dotknie nas nieprzychylny los, nie powinniśmy rozpaczać. Dzięki cewnikom foleya, ludzie nietrzymający moczu mogą komfortowo żyć. Zresztą taka przypadłość zazwyczaj szybko mija, warto jednak na ten czas zaopatrzyć się w cewnik. Nie jest przyjemnie być uzależnionym od techniki, w kwestii naszego zdrowia, ale to najlepsze możliwe rozwiązanie, dla każdego o podobnych problemach.

 

Kategorie: Zdrowie