Poligrafia to branża która cały czas się rozwija. Ale czym w ogóle ona jest? Poligrafia to wydajne (co wyróżnia poligrafię od druku) powielanie treści lub też grafiki. Polska ma największy rynek poligraficzny w całej Europie. Z uwagi na duże zapotrzebowanie na rynku, w ostatnim czasie powstał nawet specjalny kierunek studiów pod nazwą druk i poligrafia, który cieszy się popularnością.

Toruń w czołówce na rynku poligraficznym

poligrafia toruńToruń to miasto położone nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim. Miasto jest atrakcyjne turystycznie z uwagi na ciekawą infrastrukturę. To właśnie tutaj, branża poligraficzna rozwinęła swoje skrzydła. Od kilkudziesięciu lat, w grodzie Kopernika, prężnie rozbudowują się zakłady poligraficzne, dzięki którym mieszkańcy mają zapewnioną stałą i dobrze płatną pracę. Jest nawet możliwość wycieczki turystycznej po takim zakładzie – wystarczy wcześniej zarezerwować termin i podać liczbę osób u wskazanego przedstawiciela firmy. Dzięki takiej wycieczce, mamy możliwość odwiedzenia pomieszczeń przemysłowych, zdobycia wiedzy na temat druku i poligrafii, samodzielnego wykonania kolorowej grafiki wraz z wydrukiem oraz, przede wszystkim, poznania najnowszych trendów automatyzacji poligrafii. Technologia w tych zakładach działa na najwyższych europejskich poziomach, co potwierdzają liczne nagrody w konkursach poligraficznych. Co roku zjeżdżają się tutaj inżynierowie z całej Europy, aby móc wymienić się miedzy sobą doświadczeniami. Poligrafia Toruń to technologiczny strzał w dziesiątkę.

Branża drukarska w Toruniu to biznes, który owocuje w wielu sektorach, nie tylko w skali Polski, ale także Europy. Niewątpliwie jest dużym atutem miasta i każda osoba, która chciałaby rozwijać się w przemyśle technicznym powinna choć raz odwiedzić to niesamowite miejsce. Jedyną wadą tego miejsca jest zapach druku, choć dla zawodowych drukarzy, nie jest wadą, tylko zapachem pasji.