Jeśli marzysz o wnętrzu pełnym przepychu i elegancji w iście amerykańskim stylu to nie możesz zapomnieć o listwach przypodłogowych białych, które nadadzą eleganckiego sznytu zwykłym wnętrzom. Zerknij na co jeszcze zwrócić uwagę.

Dla kogo białe listwy?

listwy przypodłogowe białeDoskonałe do dużych, dziennych pokoi, wystawnych jadalni oraz klasycznych sypialni, w których króluje wielkie łóżko i pastelowe barwy. Eleganckie wykończenie jakim są listwy przypodłogowe białe daje wspaniały efekt we wnętrzach, które będą wykończone w stylu nowoczesnym oraz glamour jak i neoklasycznym. Jednak mimo wszystko warto zrezygnować z ciemnych podłóg, które będą źle komponować się z jasnym paskiem pomiędzy ścianą a podłogą. Co ciekawe, połączenie jasnej podłogi z szalenie modnym odcieniem petrol czy zielenią butelkową z białymi listwami wygląda bardzo dobrze. Jednak są tak ozdobne, że mogą też wyglądać niezbyt ciekawie ze zdobnymi płytkami imitującymi kamień w tym samym pomieszeniu. Za to doskonale dogadają się ze styropianowymi sztukateriami pod sufitem. Jednak te ostatnie sprawdzą się wyłącznie w wysokich pomieszczeniach np. kamienicach lub odrestaurowanych dworkach. Najlepsze dla białych listw przypodłogowych są też białe meble charakterystyczne dla stylu amerykańskiego oraz glamour. Szczególnie pasują do toaletek i komód z nóżkami w stylu wersalskim. Jednak warto zaryzykować również połączenie intensywnych barw, białych listw oraz nowoczesnych prostych mebli w ciemniejszej barwie. Wraz z ciepłymi dodatkami odwdzięczą się klimatycznym wnętrzem.

Niezależnie jaki styl wnętrz podoba ci się najbardziej, niemalże do każdego dasz radę dopasować białe listwy przypodłogowe. Niemniej jeszcze przed zakupem listw musisz przemyśleć jaki efekt chcesz uzyskać w pomieszczeniach, w których je zamontujesz.