Ashwagandha, lub prościej – witania ospała jest krzewem rosnącym w krajach Azji, Afryki i na bliskim wschodzie. Korzeń tej rośliny ma dość nieprzyjemny zapach, stąd nazwa ashwagandha – w dosłownym tłumaczeniu „zapach konia”. Ma ona bardzo szeroki wachlarz zastosowań zdrowotnych, lecz skupie się na jej funkcji jako suplement diety dla osób uprawiających sporty siłowe. 

Czy warto suplementować ashwagandhę?

ashwagandha sklepOdpowiedź brzmi tak – witania ospała ma bardzo dużo pozytywnych właściwości i efektów dla osób ją stosujących. Zwiększa ona koncentrację, polepsza pamięć i redukuje stres. Mimo że są to bez dwóch zdań bardzo pozytywne działania, to nie one nas interesują. Roślina ta ma bardzo dużo zastosowań w kulturystyce i innych sportach – między innymi wspomaga układ krwionośny, dzięki czemu wzmacnia działanie suplementów które muszą rozejść się po krwiobiegu. Dodatkowo wzmacnia naszą odporność, a co za tym idzie nie musimy się martwić o chorobę krzyżującą nam plany treningowe. Ashwagandha poprawia koordynacje ruchową i czas reakcji, co pomaga na każdym polu związanym ze sportem. Wzmacnia też napięcie mięśniowe i działa anabolicznie, tym samym wspomaga budowę większej i mocniejszej tkanki. Suplement ten dzięki swoim licznym możliwościom łączy się dobrze z kreatyną – potęguje jej działanie i wspomaga jej wchłanianie. Biorąc pod uwagę jak mało znana jest ashwagandha sklep może nie mieć jej w zapasie, można jednak poszukać jej w aptekach, w internecie lub w sklepach ze zdrową żywnością.

Jak widać, ashwagandhę warto jest dołączyć do suplementacji zarówno sportowej, jak i codziennej – ma mnóstwo pozytywnych efektów na ludzki organizm i jest całkiem przystępna cenowo. Dodatkowo jest to produkt całkowicie naturalny, więc nie trzeba się martwić o negatywne skutki uboczne.

 

Kategorie: Zdrowie