Elektroterapia to jeden z popularniejszych zabiegów z dziedziny fizjoterapii. Polega on na stosowaniu różnego rodzaju prądów, które przechodząc przez ciało pacjenta pomagają zwalczać wiele dolegliwości. Taką terapię można stosować samodzielnie.

Domowe aparaty do elektroterapii

aparat do elektroterapiiLeczenie do którego wykorzystywane są prądy o różnym natężeniu, zarówno stałe jak i zmienne, nazywane jest elektroterapią. Ta metoda często zalecana jest przez lekarzy. Pozwala zwalczać lub przynosi ulgę w różnych schorzeniach. Wśród dostępnych zabiegów najpopularniejsze są TENS, galwanizacja, jonofereza, prądy Kotza czy prądy diadynamiczne. Rodzaj zabiegu oraz jego czas i długość trwania powinien dobierać specjalista po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem oraz czasem też odpowiednich badań. Elektroterapia wykazuje działanie łagodzące bóle różnego pochodzenia, leczące stany zapalne oraz poprawiające krążenie. Świetnie sprawdza się na bóle kręgosłupa, nerwobóle, rwę kulszową, reumatyzm czy migreny. Aby skorzystać z tego typu zabiegów wcale nie musimy chodzić na wizyty do fizjoterapeuty. Możemy kupić własny aparat do elektroterapii. Te nowoczesne maja niewielkie rozmiary i z powodzeniem mogą być stosowane w warunkach domowych. Kupimy je w sklepach medycznych oraz ze sprzętem rehabilitacyjnym. Ceny zaczynają się od ok 1000 – 1500 zł, jednak w zależności od tego jaki aparat będzie nam potrzebny, mogą być znacznie wyższe. Rozwiązaniem może być poszukanie ofert promocyjnych w internecie. Niektóre osoby też decydują się na zakup takiego sprzętu z drugiej ręki. 

Zakup aparatu do elektroterapii jest dobrym rozwiązaniem dla osób cierpiących na przewlekłe dolegliwości. Dzięki temu bez wychodzenia z domu można stosować lecznicze zabiegi. Nie zapominajmy jednak, aby wcześniej skonsultować je z lekarzem.

Kategorie: Zdrowie